
| Localización: | Europa > Netherlands |
| Ciudad: | Sloten |
| Código postal: | Vestiging |
| Vendedor: | Empresa |
| Operación: | de Ocasión |
| Nombre del barco: | Zeerob |
| Marca: | Albin |
| Modelo: | Vega 27 |
| Precio: | 4.995 € |
| Eslora: | 8,25 m |
| Manga: | 2,46 m |
| Calado: | 1,20 m |
| Año de construcción: | 1973 |
| Motor marca/modelo: | Yanmar |
| Combustible: | Gasóleo |
| Número de motores: | 1 |
| Teléfono: | 0031 (0) 615277464 |
| Web: | https://www.scheepsm..liath.nl |
The Albin Vega is a 27-foot polyester cabin yacht, an S-frame with long keel. The keel of this Swedish design is one with the hull and constructed so that the yacht can run at full speed on a rock bottom.The Albin Vega is constructed of fiberglass reinforced polyester. The mast and boom are made of anodized aluminum. This boat has been in a shed for 10 years due to physical limitations of the owner.