
| Localización: | Europa > Netherlands |
| Ciudad: | Sneek |
| Código postal: | Vestiging |
| Vendedor: | Empresa |
| Operación: | de Ocasión |
| Nombre del barco: | Happy Day s |
| Marca: | Beneteau Evasion |
| Modelo: | 32 Motorsailer |
| Precio: | 16.900 € |
| Eslora: | 9,70 m |
| Manga: | 3,05 m |
| Calado: | 1,40 m |
| Año de construcción: | 1979 |
| Motor marca/modelo: | Nani 37 PK |
| Combustible: | Gasóleo |
| Número de motores: | 1 |
| Potencia x motor: | 37 cv |
| Teléfono: | 0031 (0) 615277464 |
| Web: | https://www.scheepsm..liath.nl |
A basically good motorsailer with 2 masts and inside and outside steering. The ship needs some attention on the outside and inside: the leakage at some windows needs to be fixed. On the other hand, there is a nice rubber dinghy with electric bbm. The ship is also very competitively priced. The ship offers sleeping accommodation for 6 passengers. It is an easy to sail seaworthy sailing yacht with all necessary navigation equipment. There are three spacious rooms with a fixed slatted base in the double cabin. Fully equipped with, among other things, a stove, oven and diesel heating etc. If you are seriously interested, call for a viewing appointment on 06 15 277 464